Perlat shkodrane “shkrijnë akullin” në Gjakovë

Perlat shkodrane “shkrijnë akullin” në Gjakovë

Mars 2, 2018

Gjakova të premten në mbrëmje ka qenë e përfshir nga një mot i ligë me borë e akull, por edhe nga tingujt e këndshëm të muzikës së bukur shkodrane që rrezatuan diell në Pallatin e Kulturës Asim Vokshi  ku u shfaq koncerti   “Perlat shkodrane”  me  Shkëlzen Jetishin dhe Kastriot TushënRead More

Perlat shkodrane “shkrijnë akullin” në Gjakovë

Perlat shkodrane “shkrijnë akullin” në Gjakovë

Mars 2, 2018

Gjakova të premten në mbrëmje ka qenë e përfshir nga një mot i ligë me borë e akull, por edhe nga tingujt e këndshëm të muzikës së bukur shkodrane që rrezatuan diell në Pallatin e Kulturës Asim Vokshi  ku u shfaq koncerti   “Perlat shkodrane”  me  Shkëlzen Jetishin dhe Kastriot TushënRead More

image description

Orari ndeshjeve të Vëllaznimit në fazën e tretë të superliges

Mars 11, 2018

Futbollistët e Vëllaznimit e kanë mbyllur fazën e dytë të garave me fitore ndaj Flamurtarit 2 me 0 me golat e Jeton Dushit dhe Besnik Krasniqit. Me këtë fitore Vëllaznimi ka arritur në kuotën e 30 pikëve duke u radhitur e 9 ta në tabelën klasifikuese dhe e pozicionuar nëRead More

Qendra e Gjakovës më 1960

Qendra e Gjakovës më 1960

Nëntor 16, 2017

Kështu ishte qendra e qytetit në vitet e 60-ta.

Intervista: Mr.Sc.Elza Këpuska – Logopede

Intervista: Mr.Sc.Elza Këpuska – Logopede

Shkurt 13, 2018

ELZA NË MBËSHTETJE TË FËMIJËVE  ME ÇRREGULLIME NË TË FOLUR Ngecjet në të folur, shkrim lexim dhe çrregullimet tjera që hetohen më tepër tek fëmijët,  nga viti në vit bëhen më shqetësuese për një numër të familjeve, prindërve por edhe mësuesve. Fatbardhësisht në komunën e Gjakovës ka profesionistë të kësajRead More

image description

NUMRI MË I Ri GJAKOVAPRESS ME POSTERIN E VËLLAZNIMIT

Mars 7, 2018

NË KËTË NUMËR, POS TJERASH  MUNDË TË LEXONI:  –         SI U KREMTUA 10 VJETORI I PAVARËSISË SË KOSOVËS? –         ÇKA PREMTUAN 4 MINISTRAT  PËR GJAKOVËN? –         GJAKOVAPRESS NJË DITËLINDJE ME PAVARËSINË –         EKSPOZITA E SHKELZEN REXHËS NË NJU JORK –         TË FALA NGA GJAKOVA! –         NË FESTËN E UNIVERSITETIT TË GJAKOVËS -50 VJET SHLP DHE 5 VJET UNIVERSITETRead More