Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Arsim Gojani në krye të shtabit teknik të Vëllaznimit

Marrveshje mes Agim Canes, Shkelzen Gashit dhe Arsim Gojanit e arritur në mbrëmjen e së shtunes

Pas riorganizimit në KF Vellaznimi me kryetarin Agim Cana kanë ardhë lajmet e reja. Është emëruar në krye të shtabit teknik, Arsim Gojani, trajner me përvojë që kishte bërë  që skuadra gjakovare të kthehej në superligë.

Më parë flitej për angazhimin e Bylbyl Sokolit, kryetrajner, por për drejtuesit e klubit duket se opsioni më i përshtatëshem ishte Artsim Gojani ish futbollist i Vëllaznimit dhe skuadrave tjera, me një përvojë të suksesshme si trajner.

Gjakovapress.info i uron suksese Cimit,(sic e therrasin)  në rrugëtimin e vështirë të këndelljes së skuadres së Vëllaznimit në stinorin pranveror të superliges së futbollit kosovar.